Projekt „Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości Obcokrajowców” jest skierowany dla osób ze Wschodu (Ukraina, Białoruś), którzy chcą prowadzić działalność biznesową w Krakowie. Z oferty projektu mogą skorzystać osoby ktorzy obecnie prowadzą własną działalność w Krakowie lub dopiero chcą ją założyć. Głównym celem naszego projektu jest bezpłatne wsparcie zagranicznych przedsiębiorców w Krakowie.

W ramach projektu będą organizowane:

  • szkolenia z zakresu prowadzenia firmy, na przykład na temat podstaw księgowości i prawa pracy
  • spotkania z urzędnikami (ZUS, US, PIP, PUP, SANEPID), którzy wytłumaczą podstawowe zagadnienia z jakimi może spotkać się prowadzący firmę
  • wspieramy firmy krakowskie w problemach w zatrudnianiu obcokrajowców
  • również pomożemy znaleźć potencjalnego biznes-partnera i organizujemy bezpłatne spotkanie biznesowe
  • CWPO służy pomocą przy rejestracji spółki bez pobierania opłat za pośrednictwo
  • pomagamy uzyskać numer PESEL potrzebny dla rejestracji oraz pomagamy w kontaktach z urzędami w celu zdobycia niezbędnych pozwoleń jeśli są wymagane w danej branży.
  • projekt sprzyja współpracy Polsko-Ukraińskiej, a także służy w nawiązywaniu międzynarodowych biznes kontaktów.

Jednocześnie stwarza przyjazną atmosferę dla rozwijania przedsiębiorczości obcokrajowców w Krakowie.

W ramach projektu Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości Obcokrajowców zapraszamy wszystkich którzy obecnie prowadzą lub chcą rozpocząć własną działalność na szkolenie z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej w Krakowie.

Szkolenie odbędzie się 17.11.18 w siedzibie Fundacji „U-WORK” adres: ul. Batorego 2/28.

 

 
 

 

Zapraszamy na spotkania biznesowe przedsiębiorców polskich i ukraińskich. Głównym celem tych spotkań jest integracja i przyszła współpraca krakowskich firm z zagranicznymi przedsiębiorstwami. Prowadzenie biznesu w Polsce wymaga od zagranicznych firm doskonałej znajomości rynku i zasad prowadzenie biznesu. Doświadczenie krakowskich firm może być przydatne w tych kwestiach. Podczas spotkań branżowych/dwustronnych będą omówione możliwości współpracy międzynarodowej.

Terminy spotkań będą ustalane indywidualnie.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków

Instagram

This post is also available in: polski Ukrainian English Русский