fbpx

Nie wiesz jakie wybrać kody PKD i jaką ilość kodów musisz podać przy rejestracji?

Informacja o wybranych kodach PKD jest potrzebna już w momencie rejestracji firmy, dlatego trzeba z góry poświęcić czas na wybór pasujących kodów właśnie do twojej działalności.

• W przypadku rejestracji spółki z o.o. podaje się 10 głównych kodów PKD i dowolną liczbę dodatkowych. W Krajowym Rejestrze Sądowym będą widoczne tylko te 10 głównych kodów, ale działać będą tak jak i dodatkowe, wpisane do umowy spółki.
• Przy rejestracji działalności gospodarczej – jeden główny i dowolną liczbę dodatkowych. Informacja o twojej działalności będzie widoczna w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Na stronie biznes.gov.pl można zobaczyć strukturę kodów PKD, ogólne sekcji i szczegółowe podklasy. Też można zobaczyć co obejmuje każda podklasa, czy nie jest zakazany dany kod, oraz przeczytać powiązane treści, i dowiedzieć się bardziej szczegółowe informacje o każdym z nich.

Dla obcokrajowców mamy przetłumaczone kody PKD w trzech językach: ukraiński, rosyjski i angielski. Można pobrać ich tutaj.

This post is also available in: polski Ukrainian English Русский

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading...