WAR statistics

100

days of war

5 500 000

numbers of refuges in UE

2 950 000

numbers of refuges in Poland

290 000

numbers of refuges in Kraków

Wesprzyj nas Support Us

Why to help?

PL

Od pierwszych godzin wybuchu wojny na Ukrainie staliśmy się centrum działań pomocowych.
To była naturalna kolej rzeczy, ze względu na nasze wieloletnie zaangażowanie w pomoc migrantom w ramach działalności Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej „U-WORK”.
Wspólnie z nami działają nasi Ukraińscy przyjaciele i klienci, których kiedyś my wspieraliśmy, zaangażowane firmy, oraz kilkuset wolontariuszy. Już do tej pory napłynęło do Polski blisko 800 000 uchodźców. Możliwe, że już niedługo będzie ich w Polsce 5 milionów. Będziemy potrzebować Waszego wsparcia aby przygotować się na pomoc dla tak wielu ludzi.

 

Jak pomagamy?

– W naszym call center ( 12 312 06 46) pracują wielojęzyczni eksperci, udzielający informacji o formalnościach, możliwościach kompleksowego wsparcia.
– Staramy się przeorganizować pomoc migrantom na dworcu kolejowym, chcemy utworzyć odrębne stanowisko Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców- mamy ponad 4 letnie doświadczenie w prowadzeniu Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców Krakowie.
– Dysponujemy 2 magazynami z profesjonalną obsługą, tirami, busami, kierowcami i przede wszystkim specjalistami z zakresu logistyki. Obsługujemy m.in. dostawy z innych krajów i dalej wysyłamy poszukiwany towar do odpowiednich rejonów Ukrainy. Współpracujemy z organizacjami/ osobami w Ukrainie aby nasza pomoc trafiała posortowana w konkretne miejsce a nie do magazynów.
– Dbamy o komfort psychiczny matek z dziećmi- mamy doświadczenie wspierające integrację migrantek-Ukrainek. Zajmuje się tym kompleksowo Fundacja „DZIEWCZYŃSKIE NIEDZIELE”. Widzimy dużą potrzebę zaangażowania się uchodźczyń i chcemy wspomóc w wykorzystaniu tego potencjału.
– Otwieramy własną bazę łóżkową, na razie na 38 miejsc. Docelowo na 209 miejsc.

Planujemy:
– Otworzyć odrębne stanowisko Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców na Dworcu głównym w Krakowie.
– Otworzyć w okolicach dworca punktu noclegowego aby uchodźcy nie spali na ziemi na dworcu.
– Zaangażować uchodźców w formie samopomocy, oni też nie chcą siedzieć w domu. Wspieramy tworzenie społeczeństwa obywatelskiego.
– Chcemy integrować i zaangażować młodzież w życie społeczne nowego dla nich kraju.
– Przygotować NGOsy z innych miast do „systemowego wsparcia uchodźców” – na bazie naszego doświadczenia z masowego napływu do uchodźców Krakowa.
i wiele wiele innych.

Całość tworzą z nami fantastyczni wolontariusze- bez nich nie byłoby niczego. Wiemy, że ten zapał może się wypali, to zwykłe zmęczenie ludzkie, nadmiar złych informacji. Chcemy również wolontariuszom zapewnić komfort, dzięki któremu będą mogli nadal pomagać.

 

What we are doing

Shelter

 

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliqcing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.Lorem ipsum dolor sit am nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

Lista potrzeb

Clothes for refugees

ubranie uchodcy ubranie dzieci

PL

Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. W jednym dniu potrzebne są ciepłe ubrania i koce na granicę a kilka dni później ubrania dla dzieci, które za chwilę pójdą do szkoły w nowym miejscu zamieszkania.

Na bieżąco monitorujemy sytuację, mamy bezpośrednie informacje o zapotrzebowaniu z Ukrainy oraz od uchodźców już w Polsce. Docieramy z dokładnie z taką pomocą, jaka jest w danym momencie potrzebna.

Aktualnie potrzebne są ubrania dla osób, które zaczynają od zera życie w Polsce-głównie to kobiety z dziećmi i dla nich głównie zbieramy dary. Uchodźcy potrzebują siły psychicznej, dlatego chcemy aby przekazywana pomoc- w tym przypadku ubrania- wzmacniała ich.  Potrzebujemy nowych ubrań, butów i bielizny. 

Jesteśmy na dworcu, gdzie przybywają uchodźcy i widzimy, że prawie połowa przybywających to dzieci. Bardzo dużo z nich to dzieci poniżej 8 roku życia. Dla nich też potrzebujemy wygodnych ubrań- nowych, w których będą dobrze się czuły.  

Zbieramy:

  • dla dzieci bielizna, odzież, obuwie
  • dla kobiet bielizna, odzież, obuwie
  • dla mężczyzn bielizna, odzież, obuwie
 

Food

na karm uchodcy woda uchodcy

Potrzebujemy jedzenia.

Dla osób które ukrywają się w Ukrainie w schronach, albo mieszkają w miejscach, gdzie nie dociera jedzenie, ale też dla tych, którzy dotarli do Krakowa i nie mają nic. 

Najbardziej pomogą nam opakowania zbiorcze. 

 

Dobrym rozwiązaniem jest zrobenie zakupów on-line z dostawą do naszego magazynu na ul. Batorego 2 w Krakowie

Adres dostawy:

Fundacja „U-WORK”

ul. Batorego 2

31-135 Kraków

POLAND 

 

Hygiene and cosmetics

Lista potrzeb medycznych

PL 

Uchodźcy potrzebują wszystkich kosmetyków- wyruszali z niezbędnymi rzeczami jak dokumenty, rzeczy dla dzieci, podstawowe ubrania. 

Potrzebujemy kosmetyków dla osób które zaczynają w Polsce od zera. Chętnie przyjmiemy wielopaki (wiele szamponów, mydeł, past do zębów itd.) zamiast kilku różnych produktów- pomoże nam to w sprawnej pomocy na dużą skalę. Dużo różnorodnych produktów niepotrzebnie angażuje naszych wolontariuszy w sortowanie. Zbieramy tylko nowe kosmetyki. 

Zbieramy:
  • kosmetyki dla młodszych i starszych dzieci
  • kosmetyki dla dorosłych
  • chemię gospodarczą
 Wszystko czego uchodźcy będą potrzebowali na start
 

  Nazwa/ Отримувач/ Name: Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej „U-WORK” Adres/ Адрес / Address: UL. Batorego 2/28 Kraków POLAND

Numer rachunku/ Номер рахунку/ Bank account:  

PLN: PL77 1600 1013 1825 9427 0000 0009

EURO: PL50 1600 1013 1825 9427 0000 0010

SWIFT: PPABPLPKXXX BIC:PPABPLPK

 

 Nazwa/ Отримувач/ Name: Fundacja “DZIEWCZYŃSKIE NIEDZIELE” Adres/ Адрес/ Address: Ul. Zielona 15, 32-300 Olkusz, Poland

Numer rachunku/ Номер рахунку/ Bank account: 

USD: PL79 1870 1045 2078 1070 9497 0002 

GBP: PL52 1870 1045 2078 1070 9497 0003

SWIFT: NESBPLPW SWIFT / BIC: NESBPLPW

Титул переказу: Darowizna na cele statutowe – Ukraina Tytuł przelewu:  Darowizna na cele statutowe – Ukraina Title payment: Darowizna na cele statutowe – Ukraina / Charitable Donation for statutory purposes – Ukraine

This post is also available in: polski