fbpx

Unia Europejska zamyka swoje zewnętrzne granice w związku z koronawirusem. Taką decyzję podjęli we wtorek przywódcy 27 krajów podczas wideokonferencji. Ograniczenia obejmują tylko obywateli spoza wspólnoty.

We wtorek wieczorem ogłoszono decyzję, która zapadła na wideokonferencji 27 przywódców Unii Europejskiej. Przystali oni na propozycję Komisji Europejskiej, by zamknąć zewnętrzne granice wspólnoty. Wszystko po to, by zapanować nad rozprzestrzeniającym się po Starym Kontynencie koronawirusem.

Koronawirus w Europie. Zewnętrzne granice UE zamknięte na 30 dni
Granice mają być zamknięte na 30 dni, z możliwością przedłużenia. Ograniczenia w podróżach mają dotyczyć obywateli spoza Unii Europejskiej.

Zakaz wjazdu nie obejmie natomiast rodzin Europejczyków, osób z kartami stałego pobytu we Wspólnocie, lekarzy i naukowców. Restrykcjami nie będą też objęci kierowcy przewożący towary. Chodzi bowiem o zapewnienie dostaw do Unii Europejskiej. Informacje na temat zamknięcia granic przekazał szef Rady Europejskiej Charles Michel.

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oznajmiła na konferencji prasowej, że kraje Unii Europejskiej mają wprowadzić te ograniczenia „natychmiastowo”.

Zgodnie z przewidywaniami nie będzie w przyszłym tygodniu unijnego szczytu w Brukseli z udziałem europejskich przywódców. Z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa zorganizowana będzie kolejna wideokonferencja z udziałem liderów 27 krajów. Poinformował o tym szef Rady Europejskiej. Od kilku dni mówiło się, że właśnie na takie rozwiązanie zdecydują się unijni przywódcy.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25798665,koronawirus-w-europie-unia-europejska-zamyka-zewnetrzne-granice.html?fbclid=IwAR15tT2O4OuQgx9cPuF63hooyjcX3DFEjR3YXWpgGgMSGShg4k8t2T0tSE4#s=BoxMMtImg1

This post is also available in: polski Ukrainian English Русский

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading...