fbpx

KLUBY RODZICÓW

Głównym celem klubów jest wspieranie rodzin z dziećmi oraz oczekujących na potomstwo. Ich zadaniem jest tworzenie przestrzeni przyjaznej rodzicom i dzieciom. Są to miejsca integracji i dzielenia się doświadczeniami, dobrymi praktykami oraz problemami związanymi z wychowywaniem dzieci. Kluby realizują również swoje zadania poprzez organizację spotkań ze specjalistami tj.: psychologiem, pielęgniarką środowiskową, położną, logopedą, dietetykiem, pedagogiem, ratownikiem medycznym, prawnikiem i inni specjalistami w zależności od potrzeb osób korzystających z poszczególnych Klubów. Rodziny mogą skorzystać z warsztatów i zajęć edukacyjnych, kulturalnych i rekreacyjnych, np.: podnoszących świadomość w zakresie planowania oraz funkcjonowania rodziny, rozwijających umiejętności rodzicielskie, w tym opiekuńczo-wychowawcze, z zakresu wiedzy o laktacji, promujących zdrowy tryb życia, w tym żywienia, ułatwiających powrót do pracy po urlopie macierzyńskim, doradztwo zawodowe, warsztaty wizażu, zajęcia ze stylistką, brafitterką, fitness dla rodziców z dziećmi, joga dla kobiet w ciąży, zajęcia dedykowane ojcom (także przyszłym). W ofercie Klubów znajduje się także szeroka gama zajęć rozwojowych dla dzieci. Podczas spotkań najmłodszymi opiekują się animatorzy w specjalnie utworzonych kącikach zabaw.

Kluby Rodziców prowadzone są przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa z Centrum Kultury Podgórza, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, Ośrodkiem Kultury Kraków – Nowa Huta, Ośrodkiem Kultury im. C.K. Norwida, Nowohuckim Centrum Kultury, Krakowskim Forum Kultury, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz organizacjami pozarządowymi.

Lokalizacja klubów została tak zaproponowana, aby mieszkańcy wszystkich dzielnic Krakowa mieli do nich dogodny dostęp. Na terenie Krakowa funkcjonuje 35 Klubów (stan na wrzesień 2018). Zajęcia w Klubach Rodziców prowadzonych przez Centra i Ośrodki Kultury są płatne 1 zł od osoby dorosłej.

Zajęcia prowadzone przez MOPS w ramach Programów Aktywności Lokalnej oraz przez organizacje pozarządowe są bezpłatne. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Szczegółowe informacje na stronie www.kkr.krakow.pl w zakładce Kluby Rodziców.

Dane teleadresowe wszystkich Klubów znajdują się na stronie: www.kkr.krakow.pl/206283,artykul,kluby_rodzicow.html

This post is also available in: polski Ukrainian English Русский

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading...