fbpx

Budżet Obywatelski Krakowa 2019

W tegorocznej edycji krakowskiego budżetu obywatelskiego będzie wiele nowości. Przede wszystkim zmienione zostaną jego terminy.

W poprzednich latach głosowanie, w którym krakowianie wybierali zgłoszone projekty, odbywało się w drugiej połowie czerwca. A to odbijało się na frekwencji. W 2018 roku zagłosowało niespełna 35 tysięcy osób, czyli ok. 7 proc. mieszkańców. – Faktycznie ten termin nie był najlepszy. Wiele osób już wtedy myślało bardziej o wakacjach niż o budżecie obywatelskim. Dlatego w tym roku głosowanie rozpocznie się 28 września i zakończy 7 października. Liczymy, że dzięki temu frekwencja będzie wyższa – mówi Andrzej Kulig, wiceprezydent Krakowa.

Propozycje zadań do realizacji mieszkańcy będą mogli składać przez cały maj. Urzędnicy miejscy zapowiadają, że od 15 kwietnia do 16 maja przeprowadzą serię spotkań i konsultacji z mieszkańcami. Z kolei w dniach 28-30 maja zorganizowane zostaną tzw. maratony pisania projektów, podczas którego krakowianie będą mogli uzyskać pomoc w prawidłowym zgłoszeniu wybranego zadania.

Fundacja Współpracy Polski-Ukraińskiej “U-WORK” również bierze udział w promowaniu idei Budżetu Obywatelskiego wśród migrantów i organizuje:

Spotkanie Informacyjne Na Temat Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa 8 maja o 17:00-19:00 w biurze Fundacji przy ul.Batorego 2/28

Budżet Obywatelski – Maraton Pisania Projektów 22 maja o 17:00-19:00 w biurze Fundacji przy ul.Batorego 2/28

W Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców przy ul.Batorego 2/28 będziemy się starać zorganizować PUNKT DO GŁOSOWANIA w Budżecie Obywatelskim.

This post is also available in: polski Ukrainian English Русский

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Loading...