fbpx

KURSY, SZKOLENIA, STAŻE

Szkoły policealne umożliwiają zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do wykonywania pracy zawodowej oraz uzyskanie dyplomu technika. Zdanie egzaminu maturalnego nie jest konieczne do podjęcia nauki w szkole policealnej.

W Krakowie jest kilkadziesiąt takich szkół, które oferują naukę w trybie dwuletnim i rocznym. Zwykle konieczne jest opłacanie czesnego za naukę, ale można znaleźć też ofertę finansowaną ze środków zewnętrznych. Większość szkół policealnych ma w swojej ofercie kilkutygodniowe kursy i szkolenia w zakresie konkretnego zawodu (np. fryzjera, murarza, barmana, opiekuna osoby starszej) oraz w zakresie umiejętności przydatnych w różnych zawodach (np. obsługa programów komputerowych, prowadzenie księgowości). Można zacząć od spotkania z doradcą zawodowym, który bezpłatnie pomoże zaplanować przyszłość zawodową. Jeśli uczeń, kończąc naukę w szkole ponadgimnazjalnej, nie będzie zdawał egzaminu maturalnego, może do niego przystąpić w przyszłości, na przykład podejmując naukę w szkole wieczorowej.

Informacje na temat procedur na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej: www.cke.edu.pl/egzamin-maturalny/egzamin-w-nowej-formule/o-egzaminie/
i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej: www.oke.krakow.pl

This post is also available in: polski Ukrainian English Русский

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading...